Home Ne Haber 2018 Oscar Ödülleri’ni Kazananlar
2018 Oscar Ödülleri’ni Kazananlar

2018 Oscar Ödülleri’ni Kazananlar

545
2

2018 Oscar (90. Akademi) Ödülleri sahiplerini buldu. Dolby Tiyatrosu’nda, Jimmy Kimmel’in sunumuyla gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni’nde kırmızı halı rüzgârından sonra Oscar kazananlar da açıklandı.

Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı törenle  Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Akademi Ödülleri, bilinen adıyla Oscar 2018 adayları açıklanmıştı. Shape of Water (Suyun Sesi/ Aşkın Gücü) 13, Dunkirk 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 7 ödüle aday olarak ön plana çıktı. Dolby Tiyatrosu’nda başlayan törende Yapımcı Harvey Weinstein’a tepki olarak, cinsel taciz ve cinsiyet eşitsizliğine karşı doğan Time’sUp ve MeToo hareketlerine destek devam etti.

İşte Oscar 2018 Ödülleri’ni kazanan oyuncular ve filmlerin tam listesi…

En İyi Film

Kazanan: The Shape of Water 

Öbür Adaylar

Call me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Öbür Adaylar

Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)

Öbür Adaylar

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Öbür Adaylar

Sally Hawkins (The Shape of Water)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Öbür Adaylar

William Defoe (Florida Project)
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)

Öbür Adaylar

Mary J. Blige (Mudbound)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)

Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: A Fantastic Woman (Şili)

Öbür Adaylar

The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

En İyi Animasyon Filmi

Kazanan: Coco

Öbür Adaylar

The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Belgesel Film

Kazanan: Icarus

Öbür Adaylar

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places

Last Men In Aleppo

Strong Island

En İyi Kısa Animasyon Filmi

Kazanan: Dear Basketball

Öbür Adaylar

Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Kazanan: Darkest Hour (Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick)

Öbür Adaylar

Victoria & Abdul
Wonder

En İyi Kostüm Tasarımı

Kazanan: Phantom Thread (Mark Bridges)

Öbür Adaylar

Beauty and The Beast
Darkest Hour
The Shape of Water

Victoria & Abdul

En İyi Film Kurgusu

Kazanan: Dunkirk (Lee Smith)

Öbür Adaylar

Baby Driver
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

Kazanan: Get Out (Yazan: Jordan Peele)

Öbür Adaylar

The Big Sick
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan: Blade Runner 2049 (Roger Deakins)

Öbür Adaylar

Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Call Me By Your Name (Senaryo: James Ivory)

Öbür Adaylar

The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

En İyi Ses Mikyajı

Dunkirk (Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A Rizzo)

Öbür Adaylar

Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi

En İyi Ses Kurgusu

Kazanan: Dunkirk (Richard King ve Alex Gibson)

Öbür Adaylar

Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars Last Jedi

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Kazanan: The Silent Child

Öbür Adaylar

Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
Watu Wote / All of us

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Kazanan: The Shape of Water (Prodüksiyon Tasarımı: Paul Denham Austerberry; Set Tasarımı: Shane Vieau ve Jeff Melvin)

Öbür Adaylar

Beaty and Beast
Blade Runner
Darkest Hour
Dunkirk

En İyi Görsel Efekt

Kazanan: Blade Runner 2049 (John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert, Richard R Hoover)

Öbür Adaylar

Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island

En İyi Kısa Belgesel

Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Öbür Adaylar

Edith+Eddie
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Film Müziği

Kazanan: The Shape of Water (Alexandre Desplat)

Öbür Adaylar

Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı

Kazanan: Remember Me (Coco) (Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez)

Öbür Adaylar

Mighty River (Mudbound)

Mystery of Love (Call Me By Your Name)
Stand up for Something (Marshall)
This is Me (The Greatest Snowman)

(545)

Comment(2)

Yorum yaz