Vincent Van Gogh Resimleri İçin Harika Bir Animasyon Filmi!

Vincent Van Gogh Resimleri İçin Harika Bir Animasyon Filmi!


Twitter'da Paylaş
0

Vincent Van Gogh hakkında yeni bir animasyon filmi hazırlanıyor. Animasyon, 65.000 Van Gogh tarzı resimden oluşuyor. Filmin fragmanını ve yapım sürecini sizlerle paylaşıyoruz.

Loving Vincent Fragman

İnsanlar soruyor: “Dünyayı Vincent van Gogh’un gözünden görmek nasıl olurdu?” Bunu sorarken, sanatçının “gerçek dünya”yı da resimlerindeki gibi türbülanslı, kıvrımlı, canlı ve iç içe renklerle gördüğünü düşünüyor olmalılar. Hollandalı sanatçının, kurşun zehirlenmesi ve temporal lob epilepsisi sebebiyle görme sorunları yaşadığı doğru. Ama deneyimlemek istediğimiz, dünyayı Van Gogh’un gözünden görmek değil. Asıl isteğimiz, dünyayı resmettiği şekilde görmek. Olağanüstü bir animasyon bu dileğimizi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Dorota Kobiela ve High Welchman’ın yeni film projesi Loving Vincent, Van Gogh’un büyülü dünyasını bizlere sunacak. Filmin her karesi, Van Gogh’un yüzyıl önce kullandığı teknikle yapılmış yağlı boya kanvas resimlerden oluşacak. Filmin yapımcıları, animasyondan ve yapım sürecinden kısa birer fragman yayımladı. Bu muhteşem film için emek harcayan başarılı sanatçıları, Yunanistan’daki stüdyoda 65.000 resmin her bir parçasını özenle işlerken görüyoruz. Eğer dilerseniz Loving Vincent internet sitesinden filmin renkli ya da siyah beyaz karelerini satın alabilirsiniz.

Loving Vincent yapım aşaması, Atina’daki stüdyo Filmin ressamları ilhamlarını Douglas Booth, Brooklyn’den tanıdığımız Saoirse Ronan ve Aidan Turner gibi oyuncuların canlı performanslarından alıyor. Oyuncuların performansı, dijitalde animasyona çevrilerek bilgisayarda animasyona dönüştürülen kuş, at, bulut ve rüzgârda savrulan yapraklar arasındaki yerini alıyor. Filmin 125 animatör ressamı, senaryoyu Vincent van Gogh resimlerine dönüştürüyor. Loving Vincent baştan sona aşkla işlenmiş bir emek ürünü. Aslında film için gereken destek, internet üzerinden oluşturulmuş. Filmin yapımcıları birkaç yıl önce Kickstarter üzerinden başlattıkları bir kampanyayla kendilerine finansman sağlıyor. Sanatçıların çoğu da filmin internet sitesi üzerinden projeye katılıyor. Şu zamana kadar gördüklerimizin başarısı, Van Gogh’un daha önce sadece hayal edebildiğimiz yaratıcı imgelemine giriş biletimizi oluşturuyor. Projeyle ilgili daha fazla bilgiye filmin etkileyici internet sitesinden ulaşabilirsiniz: Loving Vincent  

vincent van gogh

vincent van gogh

(Openculture)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR