Home Kültür Sanat Müzik Led Zepplin e-kitapta
Led Zepplin e-kitapta

Led Zepplin e-kitapta

21
0

Rock fotoğrafçısı Neal Preston, Led Zepplin’i anlatan ve bir interaktif video, seksen bağlantı sayfası ve grubun daha önce yayımlanmamış onlarca fotoğrafını içeren bir e-kitap yazarak önemli bir çalışmaya imza attı.

Led-Zepplin2.jpg

Yetmişli yıllarda fotoğrafçı olarak grupla birlikteyken elde ettiği geniş arşivi bu kitapla birlikte Led Zepplin hayranlarıyla paylaşan Preston, Jimmy Page ve Robert Plant’in hayatlarına dair de oldukça doyurucu bilgiler veriyor.
Neal Preston, kendisiyle yapılan bir röportajda kitabın ortaya çıkış sürecini ise şu şekilde anlatıyor:

“Led Zepplin üyeleri, herkesin bildiği gibi dışarıya kapalı insanlardı ve ben de bu yüzden işe alınmıştım. Herhangi bir fotoğrafçıya bu şekilde bir iş vermeleri oldukça şaşırtıcıydı. Günler, haftalar, aylar boyunca fotoğrafçı olarak onların arasında kalınca ister istemez görünmez oluyorsunuz. Görünmez olunca da büyülü kareler yakalamak kolaylaşıyor. Bu kitap da boş vakitlerinizde okuduğunuz sıradan kitaplardan çok daha farklı. Yayıncılık artık bu yöne, e-kitaba doğru ilerliyor. Bu tür bir kitap da hayranlara sıradan bir kitaptan çok daha fazlasını sunuyor, çeşitli kayıtlar ve röportajlar gibi örneğin.”

Led Zepplin: Sound and Fury adını taşıyan kitap, iTunes’tan temin edilebilir.

(21)

Yorum yaz