Home Video Kısa Film

Kısa Film

Kayısı’nın yapım­cı­lı­ğını Dip­tera Film üst­lendi. Yönet­men: Eray Evren Oyun­cu­lar: Merve Akay­dın ve Emir Boz­kurt. Yumur­ta­nın rafa­dan olma­ma­sıyla baş­la­yan o son kah­val­tı­nın filmi… (209)
  Guer­nica, Pablo Picasso tara­fın­dan 1937’de yapı­lan, İspanya İç Savaşı sıra­sında Nazi Almanyası’na ait 28 bom­bar­dı­man uça­ğı­nın 26 Nisan 1937’de İspanya’daki Guer­nica şeh­rini bom­ba­la­ma­sını anla­tan, 7,76 m eninde ve 3,49 m yük­sek­li­ğinde anıt­sal tablo. Sal­dırı sıra­sında 250 ila 1.600 kişi haya­tını kay­bet­miş, çok daha fazla sayıda kişi de yara­lan­mıştı. İspan­yol hükü­meti, Paris’teki 1937 Dünya Fuarı […]
II. Dünya Savaşı yıllarında, bilimadamları ilk bilgisayar ENIAC'ı geliştirdiklerinde, 167 m2 lik bir alan gerekli oldu. Çünkü bilgisayarın ağırlığı 30 tondu. Bugün ise, IBM'in yaratıcı bilimadamları Dünyanın En Kısa Filmi’ni, A Boy and His Atom’u, stop-motion gösterme tekniğiyle atomları pixel olarak kullanarak çekti. 5.000 karbon monoksit molekülü filmi çekmek için hareket ettirildi.