Ünlü Ressamların Logoları Olsa Nasıl Olurdu?
4 Aralık 2018 Plastik Sanatlar

Ünlü Ressamların Logoları Olsa Nasıl Olurdu?


Twitter'da Paylaş
0

Leonarda Da Vinci ya da Salvador Dali gibi ünlü sanatçıların günümüz dünyasında nasıl yaratıldığını hiç düşündünüz mü? Ya bu ünlü ressamların kendi modern logoları varsa?

Uzun bir süre marka tasarımcısı olarak çalıştıktan sonra Brezilyalı sanatçı Milton Omena, kendi konfor alanından çıkıp tasarım sınırlarını genişletmeye karar verdi ve ünlü ressamlar için yeni görsel kimlikler oluşturmaya başladı. Ressamların stillerini, kişiliklerini, yaşam tarzlarını ve nasıl bir markaya ya da ürüne sahip olacağını dikkatle düşündükten sonra her birine kendine özgü bir logo yarattı.

Leonardo Da Vinci

Referans olarak Leonarda Da Vinci’nin eskizlerini, not defterlerini ve çalışmalarını kullandı. Ünlü sanatçı perspektif, arka planda derinlik kullanımı ve etkileyici portreleriyle ünlü olsa da Milton, onun mucit kişiliğinin daha fazla yansıtılması gerektiğini düşündü.

Vincent Van Gogh

Vincent Van Gogh’un çok düşünceli ve titiz biri olduğu söyleniyor bu yüzden Milton ironik fırça desenlerinden ilham aldı. Tasarımcı, marka kinliğinin onun muazzam etkisini kapsayacak tek mantıklı yol olduğunu düşündü.

Claude Monet

Monet en etkili empresyonist sanatçıydı ve sanatsal hareketin adı “İzlenim: Gün Doğumu” adlı eserinden geliyordu. Tasarımcı, nilüfer gölünün üzerindeki köprüyü tasvir eden ünlü tablolarından esinlenmiştir.

Salvador Dalí

Dalí, sürrealizmin sembolü haline gelen, bıyığı ve saygısızlığıyla tanınan ilginç bir sanatçıydı. Tasarımcı, Dalí çok ilham verdiği için tasarım sürecinden çok keyif aldığını söylüyor.

Pablo Picasso

Pablo Picasso’nun resimleri açık arttırmada en pahalıya satılan eserlerden biri. Picasso sadece bir ressam değil aynı zamanda çok yetenekli bir heykeltıraş.

Piet Mondrian

Mondrian, 20. yüzyılın en büyük sanatçılarından biri olarak kabul edilir. Kullandığı geometrik şekiller ve renkler neoplastisizmi yarattı ve tarihte bir iz bıraktı. Sadece sanat alanında değil aynı zamanda mimari ve grafik tasarım alanlarında etkileyici olmuştur.

Jackson Pollock

Pollock olağandışı resim yöntemi ole tanınan ve soyut dışavurumculuğun figürlerinden biri olarak kabul edilir. Resimlerini yerde yapan ve bazen de yanlışlıkla resimlerinde sigara yanıkları bırakan bir ressamdı.

Andy Warhol

Popüler sanat hareketinin en büyük ismi. Kullandığı zıt ve parlak renkler şöhretin ve ticarileşmenin simgesi haline geldi. Bu logoda tasarımcı, Marilyn Monroe’yu tasvir eden ünlü resmindeki renkleri takip etmeye çalıştı.

 

Çeviri: Yaprak Sayın

(BoredPanda)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR