2018 Oscar Ödülleri'ni Kazananlar
5 Mart 2018 Ne Haber

2018 Oscar Ödülleri'ni Kazananlar


Twitter'da Paylaş
0

2018 Oscar (90. Akademi) Ödülleri sahiplerini buldu. Dolby Tiyatrosu'nda, Jimmy Kimmel'in sunumuyla gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni'nde kırmızı halı rüzgârından sonra Oscar kazananlar da açıklandı.

Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı törenle  Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Akademi Ödülleri, bilinen adıyla Oscar 2018 adayları açıklanmıştı. Shape of Water (Suyun Sesi/ Aşkın Gücü) 13, Dunkirk 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 7 ödüle aday olarak ön plana çıktı. Dolby Tiyatrosu'nda başlayan törende Yapımcı Harvey Weinstein’a tepki olarak, cinsel taciz ve cinsiyet eşitsizliğine karşı doğan Time’sUp ve MeToo hareketlerine destek devam etti.

İşte Oscar 2018 Ödülleri'ni kazanan oyuncular ve filmlerin tam listesi...

En İyi Film

Kazanan: The Shape of Water 

Öbür Adaylar

Call me By Your Name Darkest Hour Dunkirk Get Out Lady Bird Phantom Thread The Post The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Öbür Adaylar

Christopher Nolan (Dunkirk) Jordan Peele (Get Out) Greta Gerwig (Lady Bird) Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)

Öbür Adaylar

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name) Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) Daniel Kaluuya (Get Out) Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Öbür Adaylar

Sally Hawkins (The Shape of Water) Margot Robbie (I, Tonya) Saoirse Ronan (Lady Bird) Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Öbür Adaylar

William Defoe (Florida Project) Christopher Plummer (All the Money in The World) Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)

Öbür Adaylar

Mary J. Blige (Mudbound) Lesley Manville (Phantom Thread) Laurie Metcalf (Lady Bird) Octovia Spencer (The Shape of Water)

Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: A Fantastic Woman (Şili)

Öbür Adaylar

The Insult Loveless On Body and Soul The Square

En İyi Animasyon Filmi

Kazanan: Coco

Öbür Adaylar

The Boss Baby The Breadwinner Ferdinand Loving Vincent

En İyi Belgesel Film

Kazanan: Icarus

Öbür Adaylar

Abacus: Small Enough to Jail Faces Places

Last Men In Aleppo

Strong Island

En İyi Kısa Animasyon Filmi

Kazanan: Dear Basketball

Öbür Adaylar

Negative Space Garden Party Lou Revolting Rhymes

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Kazanan: Darkest Hour (Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick)

Öbür Adaylar

Victoria & Abdul Wonder

En İyi Kostüm Tasarımı

Kazanan: Phantom Thread (Mark Bridges)

Öbür Adaylar

Beauty and The Beast Darkest Hour The Shape of Water

Victoria & Abdul

En İyi Film Kurgusu

Kazanan: Dunkirk (Lee Smith)

Öbür Adaylar

Baby Driver I, Tonya The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

Kazanan: Get Out (Yazan: Jordan Peele)

Öbür Adaylar

The Big Sick Lady Bird The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan: Blade Runner 2049 (Roger Deakins)

Öbür Adaylar

Darkest Hour Dunkirk Mudbound The Shape of Water

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Call Me By Your Name (Senaryo: James Ivory)

Öbür Adaylar

The Disaster Artist Logan Molly’s Game Mudbound

En İyi Ses Mikyajı

Dunkirk (Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A Rizzo)

Öbür Adaylar

Baby Driver Blade Runner 2049 Shape of Water Star Wars: Last Jedi

En İyi Ses Kurgusu

Kazanan: Dunkirk (Richard King ve Alex Gibson)

Öbür Adaylar

Baby Driver Blade Runner 2049 Shape of Water Star Wars Last Jedi

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Kazanan: The Silent Child

Öbür Adaylar

Dekalb Elementary The Eleven O’Clock My Nephew Emmett Watu Wote / All of us

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Kazanan: The Shape of Water (Prodüksiyon Tasarımı: Paul Denham Austerberry; Set Tasarımı: Shane Vieau ve Jeff Melvin)

Öbür Adaylar

Beaty and Beast Blade Runner Darkest Hour Dunkirk

En İyi Görsel Efekt

Kazanan: Blade Runner 2049 (John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert, Richard R Hoover)

Öbür Adaylar

Guardians of The Galaxy Vol. 2 Star Wars The Last Jedi War for the Planet of the Apes Kong: Skull Island

En İyi Kısa Belgesel

Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Öbür Adaylar

Edith+Eddie Heroin(e) Knife Skills Traffic Stop

En İyi Film Müziği

Kazanan: The Shape of Water (Alexandre Desplat)

Öbür Adaylar

Dunkirk Phantom Thread Star Wars the Last Jedi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı

Kazanan: Remember Me (Coco) (Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez)

Öbür Adaylar

Mighty River (Mudbound)

Mystery of Love (Call Me By Your Name) Stand up for Something (Marshall) This is Me (The Greatest Snowman)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR