Hollanda’ya Gidip Görmeye Zorlayan Lale Tarlaları

Hollanda’ya Gidip Görmeye Zorlayan Lale Tarlaları


Twitter'da Paylaş
0

Albert Dros

Yollarda olmak, seyahat ve manzara fotoğrafçısı olmak çok keyifli olsa da bir Hollandalı olarak lale mevsiminde mutlaka evde olmaya çalışıyorum. Bu lalelerin ne zaman açacağı tam belli olmadığından çok kolay olmuyor. Bazen laleler nisan ayında açsa da bazen de kendilerini göstermeleri mayıs sonunu buluyor. Hava durumuna bağlı olarak iki üç hafta boyunca bu müthiş manzaralara şahit olmak mümkün. O yüzden laleleri görmek için Hollanda’ya gelmek istiyorsanız nisan ayını seçmeniz en güvenli seçim olacaktır.

Turistlerin çoğu Keukenhof adındaki lale bahçelerinin olduğu yeri tercih ediyor. Turistler için güzel olabilir ama kalabalığı göze almak gerekiyor. Keukenhauf’un dışında çiftçilerin bahçelerindeki laleleri görmekse başka bir keyif. Ufka kadar uzanan sonsuz lale bahçelerini görebilirsiniz. Hollandalı bir manzara fotoğrafçısı olarak ben yıllar boyunca lale bahçelerinden payıma düşeni aldım. Ama ben vazgeçemiyorum ve her yıl sezonu tekrar tekrar heyecanla bekliyorum. Her zaman laleleri nasıl fotoğraflayacağım konusunda yeni fikirlerim oluyor, aynı zamanda farklı hava koşullarına denk gelmek de çok keyifli.

Bunlar, yıllar boyunca çektiğim fotoğraflar. Çiçekleri onlarla aynı seviyeden fotoğraflamayı çok seviyorum. Geniş bir açıyla fotoğraflamayı ve ufka uzanan bahçeleri sonsuzmuş gibi görmeyi de çok seviyorum. Bu sene bu diziyi sadece drone görüntüleriyle değil, aynı zamanda küçük bir uçağın camından çekilen fotoğraflarla tamamlamaya karar verdim.

(BoredPanda)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR