Çizdiği Resimlerle Taşa Can Veren Sanatçı
26 Mart 2020 Eğlence Sanat

Çizdiği Resimlerle Taşa Can Veren Sanatçı


Twitter'da Paylaş
0

Taş belki tüm dünyada bulunabilen bir madde olduğu için hak ettiği değeri görmüyor ve görmezden geliniyor ya da sıkıcı bulunuyor. Taş Sanatçısı olarak da bilinen Akie Nakata, bu anlayışa istisna oluşturuyor. 2010’dan beri taşlara hayvan resimleri çizen sanatçı, güzel bir koleksiyona sahip.

Nakata, nehir kıyısına yaptığı rutin yürüyüşlerinde gözüne çarpan taşları alıp şekillerini hiç değiştirmeden onlarda gördüğü hayvana can vermeye çalıştığını söylüyor. Onları pürüzsüzleştirmeden ya da zımparalamadan, sahip oldukları şekillere göre resimler çiziyor. Sanatının, taşlarla olan diyalogtan doğduğunu söyleyen Nakata, taşın yansıttığı hayatı çizimlerine taşıdığını anlatıyor. İşinin bittiğini de taştaki gözlere bakıp canlılığı görebilince anladığını belirtiyor.

Nakata çocukluğundan beri taşları toplamayı ve resim çizmeyi sevmiş ancak bu iki hobinin yolu uzunca bir zaman birleşmemiş. Bir gün nehir kıyısında yürüyüş yaparken aklına gelen bu fikre tutunan Nakata, yol kenarındaki bir taşı tavşan olarak görerek başladığını söylüyor.

Nakata koleksiyonundaki parçaları satmıyor ama başkalarının da görmesini ve keyif almasını istiyor. İşte Nakata’nın eserlerinden bir kaçı.

Sanatçının Instagram hesabına da buradan göz atabilirsiniz.

Bored Panda


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR