Harry Potter ve Felsefe Taşı
9 Mayıs 2019 Kültür Sanat Kitap

Harry Potter ve Felsefe Taşı


Twitter'da Paylaş
0

Türkiye’nin en önemli tiyatro sanatçılarından ve sesli kitapseverler için eşsiz seslendirmeleriyle yeri bir kat daha özel olan Tilbe Saran, kusursuz performansıyla Harry Potter sesli kitaplarına da hayat verdi.

İlk kitabı İngiltere’de 1997 yılında basılan, J.K. Rowling’in yazdığı büyülü bir dünyanın kapılarını aralayan Harry Potter serisi, dünyanın her yerinde her yaştan insan için halen kütüphanelerinin en özel köşesinde yer alan; birçok nesli etkilemiş ve etkilemeye de devam eden bir eser, bir fenomen.

Serinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda; Harry, King’s Cross İstasyonu peron 9 ¾‘ten koşar adım geçtiği andan itibaren, dünyanın her yerinden okuyucular da J.K. Rowling’in yarattığı bu büyülü evrene, onunla birlikte adım attılar.

Aradan geçen 22 yılında satış rekorları kıran yedi kitaplık Harry Potter serisi, gişe rekorları kıran sekiz filmle sinemaya uyarlandı. Oyunlar, spin-off kitaplar, müzikaller, tiyatro oyunları ve daha birçok farklı formatta farklı içerikle Büyücülük Dünyası her geçen gün genişlemeye, zenginleşmeye ve daha fazla sayıda insana ulaşmaya devam eden yaşayan bir dünya.

Basılı formatının yanı sıra, sesli kitap formatında da dünya çapında çok sevilen Harry Potter serisini usta bir seslendirmenden dinlemek de apayrı ve benzersiz bir tecrübe. Yazıldığı İngilizcede, İngiltere’nin en prestijli sanatçılarından Stephen Fry’ın seslendirdiği Harry Potter serisi, sesli kitapseverlerin en sevdiği eserlerden biri olma özelliğini ilk günden beri korumakta.

Ülkemizde de çok sevilen Harry Potter serisi için 19 Nisan 2019 çok özel bir tarihti. Harry Potter serisinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı bu tarihte Türkçe olarak da sesli kitap formatında, hem seriyle yeni tanışacaklar hem de halihazırda çok sevenler için Storytel’de yerini aldı. Serinin kalan kitapları da önümüzdeki aylardan sırayla Storytel’de yayınlanmaya devam edecek.

Harry Potter serisinin seslendirmesini ülkemizde de çok özel bir sanatçı gerçekleştirdi. Türkiye’nin en önemli tiyatro sanatçılarından ve sesli kitapseverler için eşsiz seslendirmeleriyle yeri bir kat daha özel olan Tilbe Saran, kusursuz performansıyla Harry Potter sesli kitaplarına da hayat verdi. Asla kaçırılmayacak çok keyifli bir tecrübe, Harry Potter sesli kitaplarında, dinleyicileri bekliyor.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı sesli kitap olarak dinlemek için yapmanız gereken tek şey Storytel’e abone olmak. Kullanıcılarına 14 gün ücretsiz deneme süresi sunan Storytel’e abone olduğunuzda, Harry Potter ve Felsefe Taşı ve daha binlerce sesli kitaba, hiçbir sınır olmadan erişebilecek ve sesli kitapların benzersiz dünyasına adım atmış olacaksınız.


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR