Koreli Sanatçı Antik Resimlere ve Fotoğraflara Hayat Veriyor
12 Eylül 2019 Plastik Sanatlar

Koreli Sanatçı Antik Resimlere ve Fotoğraflara Hayat Veriyor


Twitter'da Paylaş
0

Joongwon Jeong, Güney Koreli hiper-gerçekçi ressam, illüstratör. Jeong, Seul'deki Hongik Sanat ve Tasarım Üniversitesi'nde Tasarım ve Görsel İletişim bölümünde öğrenim gördü. Joongwon Jeong, akrilik boya makyajı vererek antik resimlere ve ünlü büstlere yeni bir hayat veriyor.
Jeong'un en sevdiği tarz, tuval üzerine akrilik. Akriliği hem yağın dokusunu hem de sulu boyaların yumuşak sıçramalarını taklit etmeyi sağladığı için çok yönlü buluyor. Seul'deki kişisel ve karma sergilerde ve internette Jeong oldukça popülerdir. Jeong, web sitesine Aristoteles'ten bir cümle almış: “Bir ceset iticidir, ancak bir cesedin resmi güzel olabilir.”

Milo Venüsü. Şu anda Louvre Müzesi'nde sergilenen en eski heykellerden biri. Tanrıça Afrodit'in temsili olduğuna inanılıyor, kimileri bunun aslında deniz tanrıçası Amphitrite olduğunu Milos'ta görmüş olduğunu iddia etse de.

Homeros. “Yunanistan öğretmeni”, Batı’nın entelektüel gelişiminin en önemli temellerinden birini yaratanlardan. “Batı edebiyatının babası” oldu. İlk bilim kurguyu yazdı. Eski İrlanda folkloru, Dante, Shakespeare ve James Joyce'u etkiledi.

Giuliano de Medici. Kardeşi Lorenzo Magnificent ile birlikte Floransa’nın eş yöneticisi idi. Kardeşinin “sanatın patronu” imajını, “altın çocuk” adını alan kendi yakışıklı imajıyla tamamladı.

Costanza Bonarelli. 1636-1638 yılları arasında, talyan heykeltıraş Gian Lorenzo Bernini’nin yaptığı büst. Portre mermerden (72 cm yüksekliğinde) yapıldı ve Floransa'daki Bargello Müzesi'nde sergilendi. Costanza Piccolomini Bonarelli, 1636'da Bernini’nin asistanı olarak çalışan bir heykeltıraş olan Matteo Bonarelli’nin karısıydı.

Seneca. Romalı büyük filozof. Nero'ya karşı bir komploda yer almakla suçlandı ve intihar etmesi emredildi. Seneca cezayı kabul etti ve karısı onunla ölmeyi seçti.

Michelangelo'nun Adem'i. 1508-1512 yılları arasında boyanmış İtalyan ressam Michelangelo tarafından yapılan fresk tablo. Adem'in Yaratılışı, Sistine Şapeli’nin tavanının bir parçasını oluşturuyor. Panel serisinin dördüncüsü kronolojik olarak, Tanrı'nın Adem'e hayat verdiği Yaratılış hikâyesini anlatıyor.

Adem'in Yaratılışı. Michelangelo’nun eseri, Sistine Şapeli’nin en ünlü bölümü.

Vincent Willem Van Gogh. Yalnızca ölümünden sonra tanınmasına rağmen, zamanımızın en etkili sanatçılarından biri olarak kabul edilen Hollandalı ressam. Hayattayken sadece bir resmini sattı: The Red Vineyard. Van Gogh bugün sahip olduğu ününü asla hayal etmedi. Sanatsal eğilimi olan bir kadın olan Theodorus Van Gogh ve Cornelia'nın oğluydu. Dört küçük erkek kardeşi vardı ama Theo'yla Van Gogh'un arasında güçlü bir ilişki kuruldu. Zihinsel sorunlar ve delilik dolu hayatını Temmuz 1890'da 37 yaşında bitirdi.

Sigmund Freud. 1856 yılında doğdu. Psikanalizin kurucusu oldu. Dört yaşında ailesiyle birlikte Viyana'ya taşındı. Daha sonra teorik üretimini aydınlatan bir alan olan Felsefe'yi seçtiği Viyana Üniversitesi'nden mezun oldu, sonra Sinir Fizyolojisi alanında uzmanlaşmış tıpa karar verdi.

(BoredPanda)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR