Organik Besinler Gerçekten Sağlıklı mı? | video
28 Ekim 2019 Video İnsan Doğa

Organik Besinler Gerçekten Sağlıklı mı? | video


Twitter'da Paylaş
0

Son zamanlarda “organik” modası her yerde karşımıza çıkıyor. Bu tarz besinlere çok fazla para harcanıyor, organik yiyeceklerin daha sağlıklı, doğal ve etik olması bekleniyor. Ancak “organik” tam olarak ne demek? Video ilk başta organiğin tanımını yapıyor ve soruyor: Organik besinler satın almak etik bir davranış, ancak bu besinler gerçekten etkili mi yoksa suçlu hissetmeden terk etmemiz gereken diğer pahalı trendlerden biri mi?

Kurzgesagt nedir?

Kurzgesagt (In a Nutshell) Münih’te kurulan bir Youtube kanalı ve tasarım stüdyosudur. Türlü tasarım projelerinde yer almakla birlikte, en fazla yaptıkları animasyon videoları ile tanınıyor. Kurzgesagt amacını şöyle açıklıyor: “Bilim, uzay, teknoloji, biyoloji, tarih ve felsefe gibi alanlarda daha fazla farkındalık yaratmak istiyoruz. Amacımız insanları öğrenmeye teşvik etmek ve bunu başarmak için mizah ile iyi bir hikâyenin en az doğrular kadar önemli olduğuna inanıyoruz.”

Youtube kanalında yetmişi aşkın video bulunuyor ve her video ilgi çekici bir konuyu ele alıyor. Videolar genellikle on dakikayı aşmıyor. Konu başlıkları da çoğunlukla bir soruyu (“Avrupa Birliği’ne bir son vermeli miyiz?” ya da “Eğer cebinizde bir kara delik bulunsaydı ne olurdu?” gibi) yanıtlamaya çalışıyor ya da merak edilen şeyleri, en önemli noktalarını göz önünde bulundurarak, kısaca açıklıyor.

*Türkçe altyazı için: Ayarlar —> Altyazılar —> Türkçe


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR