Bıçak
28 Nisan 2019 Öykü

Bıçak


Twitter'da Paylaş
0

Şeyi diyorsun sen, yengeni. Ha, sıkıntı yok ya. Dönecek dönecek. Oturduk konuştuk işte oğlum insan gibi. İnsan konuşa konuşa neticede değil mi? Dönecek. Dönmeyip de ne yapacak? Yarın sabah çocuklarla birlikte evde olur.

Adam gibi oturduk, karşılıklı konuştuk işte. Onun da haklı olduğu mevzular var tabii, tamam, kabul ediyorum, bazen ben de ipin ucunu kaçırıyorum herhalde. Yani bende de suç var, eyvallah, ihmal etmişim biraz, gece gündüz taksi filan derken… Bi de sağ olsun, diktir biraz, bilirsin. Bi mevzu oluyor mesela işte, ters mers konuşuyor, bende de sinir var zaten, devreler yanıyor iyice. Direksiyonu toparlayamıyoruz o zaman tabii. Elim ayağım da rahat durmuyor bu arada, ayıkla pirincin taşını ondan sonra. Pişman oluyorum olmasına ama iş işten geçiyor tabii. İnsan hali işte, her evde oluyor bunlar oğlum.

Bi de tabii, bunun bir küçük teyzesi var, yellozun teki, o dolmuş yapıyor biraz. Kendi çapında cingöz işte, okumuş ya biraz; bi sürü lügat paralıyor filan. Dernek mernek, hak hukuk derken kanına giriyor bunun, anlıyor musun? N’oluyor bu sefer? Çarşı iyice karışıyor; çık çıkabilirsen işin içinden. Yoksa annesi eli öpülecek kadındır. Öyle karı-koca işlerine hiç girmez; teyze biraz fesat işte.

Dönecek dönecek oğlum. Zaten orası da avuç içi kadar bir yer. Kayınpeder yatalak biliyorsun; gelinler, torunlar… Baktım bizimki öyle salonda, çekyatın üzerinde, çocuklarla… İçim acıdı ya. Yazık, vallahi yazık! Yakışır mı bize?

Neyse işte, konuştuk ettik adam gibi, ben de kasarım kendimi biraz, toparlarız durumu herhalde. Ev zaten çöplüğe döndü anasını satayım. Bekâr evi gibi oldu iki haftada. Mezbelelik… Kadın eli değmeyince... Siler süpürür şimdi o yarın, mis gibi olur; yoksa milletin evinde öyle, yazık yani.

(…)

Ha, sen öbür mevzuyu diyorsun. Bıçak meselesi. Yok be oğlum, yanlış anlamışsın sen onu. Öyle iş olsun diye yanıma almıştım giderken. Al koy yerine. Sıkıntı yok sıkıntı yok. Yanlış anlamışsın sen oğlum, insan konuşa konuşa neticede değil mi? Yok bi problem. Al koy yerine. 


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR