Geçtiğimiz Yılın En Umut Verici Fotoğrafları
9 Şubat 2018 Hayat İnsan

Geçtiğimiz Yılın En Umut Verici Fotoğrafları


Twitter'da Paylaş
0

2017 yılı bütün dünya için zorlu geçti. Kimi ülkeler ekonomik krizlerle, kimileri doğal afetlerle, kimileri ise devlet liderleriyle ve savaşla uğraştı durdu. Herkesin daha da umutsuzluğa kapıldığı, geleceğe kaygıyla baktığı, sürekli, “Daha kötü ne olabilir ki?” diye düşündüğü bir yıl oldu 2017. Aradaçimizi ısıtan, umut hep var dedirten anları da yaşamamızı sağladı. İşte 2017’nin en umutlu kareleri:

1 Akıl sağlığı sorunları olan ve öğrenme güçlüğü yaşayan hastaların tedavisinde onlara eşlik eden köpek Atila uykusundayken yardımcı olduğu hastalar tarafından seviliyor. (İspanya, 13 Şubat)

2 Japonya’nın güney batısındaki aşırı yağış sebebiyle mahsur kalan ve helikopterle kurtarılan insanlardan biri. (Japonya, 17 Temmuz)

3 Hebei’de bir anaokulundan mezun olan çocuklar cübbeleri ve kepleri ile… (Çin, 20 Haziran)

4 Yazın gelişini sahilde yaktıkları ateşlerle kutlayan bir çift. (İspanya, 24 Haziran)

5 Kuzey ışıklarını selamlayan bir adam. (Finlandiya, 8 Eylül)

6 Düşen çığda günlerce mahsur kalan üç köpek yavrusundan biri kurtarıcısıyla buluşuyor. (İtalya, 22 Ocak)

7 Taksim Meydanı’nda karda oynayan insanlar. (İstanbul, 7 Ocak)

8 Şangay’daki bir parkta çiçeklenen ağaçlar için bir araya gelen insanlar elleriyle “aşk” (İng. Love) yazıyor. (Çin, 4 Mart)

9 Yavrusunu kucaklayan bir anne panda. (Fransa, 28 Ağustos)

10 Sima Azimi kız öğrencilerine özsavunma tekniklerini öğretiyor ve “Afgan kızlarının yeteneklerini güçlendirmelerini ve dünyayı geliştirmelerini istiyorum,” diyor. (Afganistan, 29 Ocak)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR