Picasso’nun Portreleri Heykel Olursa

Picasso’nun Portreleri Heykel Olursa


Twitter'da Paylaş
0

Pablo Picasso'nun eksantrik ve gerçeküstü eserleri, İspanyol ikonunun en tanınmış parçalarının bazılarının üç boyuta nasıl taşınacağına dair fikir yürüten Pakistanlı illüstratör Omar Aqil (Omarqil) de dahil olmak üzere sayısız modern sanatçıya ilham verdi.

“Kariyerine başladığımdan beri [Picasso’nun] eserlerini inceliyorum, soyut görsel dili her zaman bana ilham verdi,” diyen Aqil, MIMIC adlı projesi hakkında açıklama yaptı: "Bu görsel taklitlerde becerinin, birinin düşüncesinin karmaşıklığına rastladığında nasıl tepki verdiğini ve şekiller ile formların anlamlarının nasıl değişerek yeni fiziksel özellikler yarattığını gösterdim."

Heykeller dikkat çekici, dijital ortamda yapıldıkları düşünüldüğünde. Aqil'in dokulara ve gölgelere gösterdiği aşırı özen sayesinde elle yapılmış gibi görünüyorlar.

Omarqil’in yöneticisi olduğu CR Studio bu yılın Paris Moda Haftası için Picasso’nun figüratif portrelerini 3D heykele dönüştürmeye karar verdi. Bu sergi ve Omarqil’in daha önceki işlerini aşağıda bulabilirsiniz:

Kırmızı Koltuktaki Kadın

Yeşil Şapkalı Kadın

Head to the Cap

Oturan Kadın

Siyah Figür

Monument to the Spaniards

Kadın Büstü

Surat

(Bored Panda & Fubiz)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR