Bir Şehri Nükleer Bomba ile Patlatırsak Ne Olur? | video
16 Ekim 2019 Video İnsan Doğa

Bir Şehri Nükleer Bomba ile Patlatırsak Ne Olur? | video


Twitter'da Paylaş
0

Kurzgesagt (In a Nutshell) Münih’te kurulan bir Youtube kanalı ve tasarım stüdyosudur. Türlü tasarım projelerinde yer almakla birlikte, en fazla yaptıkları animasyon videoları ile tanınıyor. Kurzgesagt amacını şöyle açıklıyor: “Bilim, uzay, teknoloji, biyoloji, tarih ve felsefe gibi alanlarda daha fazla farkındalık yaratmak istiyoruz. Amacımız insanları öğrenmeye teşvik etmek ve bunu başarmak için mizah ile iyi bir hikâyenin en az doğrular kadar önemli olduğuna inanıyoruz.”

Youtube kanalında yüzü aşkın video bulunuyor ve her video ilgi çekici bir konuyu ele alıyor. Videolar genellikle on dakikayı aşmıyor. Konu başlıkları da çoğunlukla bir soruyu (“Avrupa Birliği’ne bir son vermeli miyiz?” ya da “Eğer cebinizde bir kara delik bulunsaydı ne olurdu?” gibi) yanıtlamaya çalışıyor ya da merak edilen şeyleri, en önemli noktalarını göz önünde bulundurarak, kısaca açıklıyor.

Bu videoda ise bir şehirde nükleer patlama olduğu takdirde böylesine güçlü bir patlamanın ne gibi sonuçlar doğuracağını gözler önüne seriyor. Video ilk başta sıradan, büyük bir şehri tasvir ediyor: İnsanlar koşturmaca içinde, işe gidiyor, sınavlara hazırlanıyor ya da kendi düşünceleri içinde kayboluyorlar ve birden nükleer bir silah patlatılıyor. Ardından video, patlama sonrası aşamaları anlatıyor.

*Türkçe altyazı için: Ayarlar —> Altyazılar —> Türkçe


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR