Dünyanın Dört Yanındaki Ünlü Müzelerde Sanal Tur
18 Mart 2020 Kültür Sanat

Dünyanın Dört Yanındaki Ünlü Müzelerde Sanal Tur


Twitter'da Paylaş
0

Dünyanın her yanında şehirler, hatta ülkeler karantina altında ki bu da çoğumuzun mecburen eve kapanmış olduğu anlamına geliyor. Salgından fazlasıyla kişi etkilendiği için birçok kurum, evimizin rahatından çıkmadan yapılacak etkinlikler için kolları sıvadı.

Daha önce dünyaca üne sahip bazı müzeleri gezmediyseniz, şimdi görmek istediğiniz heykellere ve resimlere bakmak için ihtiyacınız olan tüm zamana sahipsiniz. Google Arts and Culture, dünyanın dört bir yanından sayısız müze ve galeriyle işbirliği yaparak sanal gezi ve sergi koleksiyonu oluşturdu. Tüm koleksiyona buradan göz atabilirsiniz. İşte ücretsiz gezebileceğiniz dünyaca ünlü müzelerden en ünlüleri.

1 The British Museum, Londra

Tarihin birçok dönemine ait tarihi eserlere (örneğin Mısır mumyaları) ek olarak birçok önemli sanat eseri de bu müzede duruyor.

2 Rijksmuseum, Amsterdam

Birçok ünlü Hollandalının en önemli eserlerine ev sahipliği yapan müzede tur atmak mümkün. On üçüncü yüzyıldan yirmi birinci yüzyıla, sekiz binden fazla eser bulunuyor bu müzede: Aralarında Vermeer ve Rembrandt gibi meşhur Hollandalı ressamların eserleri de var.

3 Guggenheim Museum, New York

Ünlü Guggenheim Müzesi’nin spiral şeklindeki katlarında dolanabilir, yorulmadan tüm koleksiyona göz atabilirsiniz. Müze birçok empresyonist, modern ve çağdaş eserlere sahip.

4 Seul Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Seul

Kore’nin sadece modern ve çağdaş sanat için ayırdığı birkaç müzesinden biri olan bu müze dört ayrı binadan oluşuyor. Şehrin tam ortasındaki bu binalara şimdi dünyanın her yerinden ulaşabiliyoruz.

5 Bergama Müzesi, Berlin

Almanya’daki en büyük müzelerden olan bu müzede birçok antik şehri keşfe çıkabilirsiniz. Ünlü İştar Kapısı’nı ya da Bergama’dan götürülen Zeus Tapınağı’nı inceleyebilirsiniz.


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR