Yaşam Nedir? Ölüm Gerçek midir? | video

Yaşam Nedir? Ölüm Gerçek midir? | video


Twitter'da Paylaş
0

“Yaşam, cansız şeylerden özü itibariyle farklıdır. Yoksa değil midir?” diye başlayan video yaşamın tanımını yapmaya çalışıyor ve hücreyi oluşturan şeylerin cansız olduğuna değiniyor. Sorduğu ikinci soru ise şu: Eğer evrendeki her şey aynı malzemeden yapılmışsa bu evrendeki her şeyin cansız olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki bu soru, daha çok kafa karıştıran sorular sorulmasına neden oluyor.

Kurzgesagt nedir?

Kurzgesagt (In a Nutshell) Münih’te kurulan bir Youtube kanalı ve tasarım stüdyosudur. Türlü tasarım projelerinde yer almakla birlikte, en fazla yaptıkları animasyon videoları ile tanınıyor. Kurzgesagt amacını şöyle açıklıyor: “Bilim, uzay, teknoloji, biyoloji, tarih ve felsefe gibi alanlarda daha fazla farkındalık yaratmak istiyoruz. Amacımız insanları öğrenmeye teşvik etmek ve bunu başarmak için mizah ile iyi bir hikâyenin en az doğrular kadar önemli olduğuna inanıyoruz.”

Youtube kanalında yetmişi aşkın video bulunuyor ve her video ilgi çekici bir konuyu ele alıyor. Videolar genellikle on dakikayı aşmıyor. Konu başlıkları da çoğunlukla bir soruyu (“Avrupa Birliği’ne bir son vermeli miyiz?” ya da “Eğer cebinizde bir kara delik bulunsaydı ne olurdu?” gibi) yanıtlamaya çalışıyor ya da merak edilen şeyleri, en önemli noktalarını göz önünde bulundurarak, kısaca açıklıyor.

*Türkçe altyazı için: Ayarlar —> Altyazılar —> Türkçe


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR