Koronavirüs Karantinasında: Game of Thrones’un Son Kitabı Bitebilir
24 Mart 2020 Edebiyat Kitap

Koronavirüs Karantinasında: Game of Thrones’un Son Kitabı Bitebilir


Twitter'da Paylaş
0

Muhtemelen koronavirüs karantinası, çoğumuz için beklediğimiz kadar üretici geçmiyor: Aklımız başka yerde, yıkanacak eller, izlenecek diziler, Google’da aranacak bunca semptom varken kim odaklanabilir ki? Herkesten İsaac Newton olması beklenemez.

Ama bir kişi, yaşanan krizi aklından uzaklaştıracak ve önündeki göreve odaklanacak metaneti bulmuş gibi görünüyor: George R. R. Martin! Game of Thrones’un yazarı, mecbur kaldığı sosyal mesafelenme zamanını, hayranlarının Obama’nın ilk seçimi kazandığı günlerden beri beklediği, serinin sonraki kitabı Winds of Winter üzerinde çalışarak harcayıp aşama kaydettiğini söyledi.

Martin, “İşin gerçeği, Westeros’ta gerçek dünyada geçirdiğimden fazla vakit harcıyorum, her gün yazıyorum. Yedi Krallık’ta epey tatsız şeyler oluyor, ama sanırım burada olduğu kadar değil,” dedi.

Hastalığın yüksek risk grubunda bulunsa da, 71 yaşındaki yazar, kendisi ve başkaları için gerekli tüm önlemleri aldığını belirterek hayranlarının endişelerini gidermeye çalıştı. Martin, “Uzak, izole bir yerde kendi başımayım. Bir çalışanım bana eşlik ediyor, şehre gitmiyorum ve kimseyle görüşmüyorum,” diye yazdı.

Çeviren: Ata T.

(Vulture)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR