Mars'ta Üs Kurmak Berbat Bir Fikir! | video
23 Ekim 2019 Video Bilim Teknoloji Hayat

Mars'ta Üs Kurmak Berbat Bir Fikir! | video


Twitter'da Paylaş
0

Mars’a ayak basmak ve orada ilk kalıcı koloniyi için hazırlıklar yapıyoruz. En büyük hedeflerimizden biri Mars’tan ikinci bir Dünya yaratmak. Ama koloni kurmadan önceki aşama şu: Daha çok insan için yeni bir üs oluşturmak. Videonun belirttiği gibi, bunu başarmak çok zor olacak. Video ilk başta bu işin zorluğundan söz ediyor ve başarılsa bile ne gibi zorluklarla karşılaşılacağını açıklıyor. Mars’ta yaşam niçin mi zor? Bunun cevabını en etkili ve hızlı şekilde almak için bu videoyu izleyin.

Kurzgesagt nedir?

Kurzgesagt (In a Nutshell) Münih’te kurulan bir Youtube kanalı ve tasarım stüdyosudur. Türlü tasarım projelerinde yer almakla birlikte, en fazla yaptıkları animasyon videoları ile tanınıyor. Kurzgesagt amacını şöyle açıklıyor: “Bilim, uzay, teknoloji, biyoloji, tarih ve felsefe gibi alanlarda daha fazla farkındalık yaratmak istiyoruz. Amacımız insanları öğrenmeye teşvik etmek ve bunu başarmak için mizah ile iyi bir hikâyenin en az doğrular kadar önemli olduğuna inanıyoruz.”

Youtube kanalında yetmişi aşkın video bulunuyor ve her video ilgi çekici bir konuyu ele alıyor. Videolar genellikle on dakikayı aşmıyor. Konu başlıkları da çoğunlukla bir soruyu (“Avrupa Birliği’ne bir son vermeli miyiz?” ya da “Eğer cebinizde bir kara delik bulunsaydı ne olurdu?” gibi) yanıtlamaya çalışıyor ya da merak edilen şeyleri, en önemli noktalarını göz önünde bulundurarak, kısaca açıklıyor.

*Türkçe altyazı için: Ayarlar —> Altyazılar —> Türkçe


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR