Neil Gaiman’ın Sandman’i Netflix Dizisi Oluyor
10 Temmuz 2019 Eğlence Medya

Neil Gaiman’ın Sandman’i Netflix Dizisi Oluyor


Twitter'da Paylaş
0

1 Temmuz’da Netflix, Vertigo’nun yayımladığı Sandman çizgi roman dizisinin ekrana uyarlanacağını doğruladı. Hollywood Reporter'a göre, Sandman’ın Netflix’e uyarlanması, Netflix ve Warner Bros. Television arasında yapılan anlaşmanın bir parçası. Kısacası bu iş içerisinde yer alan herkes için büyük bir kazanç.

Sandman'ın hikâyesini hayata geçirme konusunda yaptığı açıklamada Netflix Originals Başkan Yardımcısı Channing Dungey şunları söyledi: “Neil’ın ikonik çizgi roman dizisini hayata geçirmek için Neil Gaiman, David S. Goyer ve Allan Heinberg'in muhteşem ekibiyle ortaklaşa çalışmak bize heyecan veriyor. Eşsiz karakterleri ve olay örgülerinden karmaşık dünyalarına kadar dünyanın dört bir yanındaki hayranları tarafından sevilen bu çok katmanlı evreni derinlemesine anlatan epik ve özgün bir dizi yaratmaktan heyecan duyuyoruz.”

Gaiman’ın Sandman dizisi rüyaları etkileyen mitolojik/tanrısal bir varlık olan Dream ya da Morpheus’u konu alıyor ve Dream’in ve diğer tanrıların zaman içinde nasıl geliştiğini, bağlar kurduğunu ve değiştiğini gösteriyor. Sandman’i ekranlara taşımak uzun ve zorlu bir yolculuktu, birkaç yıl önce bazı kayda değer başarısız denemeler yapıldı. Ancak bunlar geçmişte kaldı ve şimdi rüyalar ülkesine seyahat etme zamanı. Netflix uyarlamasında nelerin yer alacağına dair detaylar hâlâ bulunmuyor, ama diziyle ilgili açıklanan bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz:

  • Öncelikle dizinin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ancak önümüzdeki aylarda yayın tarihi belli olacak ve 2019’un sonuna kadar açıklanacak. Şu anda Gaiman’ın eserlerinin dizi uyarlamaları revaçta olduğundan Netflix elini ne kadar çabuk tutarsa o kadar iyi. 
  • Dizinin ilk sezonunun on bir bölüm olması güvence altına alındı. Her bölüm yaklaşık bir saat olacak. Henüz hiçbir bölüm başlığı açıklanmadı.
  • Sandman çizgi roman dizisi Dream dışında Death, Desire, Destiny, Despair, Delirium ve Destruction’ı takip ediyor. Netflix uyarlaması Dream’e odaklanacak, ancak dizi orijinal versiyonundaki yolculuklarına değinebilir ve birinci sezon için çizgi romandan tek bir hikâye seçilebilir. IMDB’de dizinin olası olay örgüsü için şöyle bir özet göze çarpıyor: “Death’i yakalamaya çalışan bir büyücü onun yerine kardeşi Dream’i ele geçirir. Onu güvende tutmak için yıllarca cam şişenin içinde tutar. Morpheus olarak da bilinen Dream kayıp güç objelerinin peşine düşer.”
  • Dizide kimlerin oynayacağı bilinmemekle beraber Morpheus’u kimin canlandıracağı önümüzdeki aylarda açıklanacak. 
  • Gaiman dizinin yapım aşamasında rol oynayacağı kesinleşti. THR'nin raporunda belirttiği üzere Gaiman, David S. Goyer (Batman Başlıyor ve Batman v Superman'in yazarı) ile birlikte Sandman'da baş yapımcı olarak görev alacak. Gaiman ve Goyer dizinin ilk üç bölümünü yazmak için Wonder Woman’ın yazarı Allan Heinberg ile güçlerini birleştirecekler. Daha önce Gaiman benzer şekilde Good Omens ve American Gods’ın yapımcılarından biri olmuştu. Ancak yalnızca birkaç bölümde yapımcı görevini üstlenmişti. Sandman için ise her bölümde bir rol oynayacak.

Çeviren: Aslı İdil Kaynar

(Inverse)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR