Storytel Kullanıcılarına Özel Sesli Kitap Serileri
10 Şubat 2019 Kültür Sanat

Storytel Kullanıcılarına Özel Sesli Kitap Serileri


Twitter'da Paylaş
0

2018’in mayıs ayında hizmet vermeye başlayan Storytel ile birlikte sesli kitaplar artık Türkiye’de de çok sevilen bir kitap formatı haline geldi. Her geçen gün daha fazla sayıda insan Storytel’e katılarak sesli kitapların büyülü dünyasına adım atıyor ve istedikleri an güzel bir kitapla zamanlarına değer katabiliyorlar.

En çok satan kitaplardan, sevilen yazarlara; kullanıcılarına binlerce sesli kitap sunan Storytel şimdi de bir başka özel projeyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor: Storytel Original.

Storytel Original, sadece Storytel’de sesli kitap olarak Storytel kullanıcılarına sunulmak üzere yazılan sesli kitap serilerine verilen isim. Bölümlerden oluşan bu kitap serileri, tüm kitapseverlere heyecanla takip edebilecekleri çok özel bir sesli kitap deneyimi vadediyor.  

2019 ile birlikte artık Storytel Türkiye kullanıcıları da diğer ülkelerdeki Storytel kullanıcıları gibi bu özel orijinal içeriklere erişebiliyor ve en özel yazarların kaleminden çıkan ilgi çekici öykülere ulaşabiliyorlar.

Bu kaçırılmayacak sesli deneyimi sizinle paylaşmak için, Storytel’in halihazırda yayınlamış olduğu dört Storytel Original ile ilgili, kısa bir derleme hazırladık.

1 HAVAALANI; yazan: Bülent Çallı, seslendiren: Levent Can

Havaalanı, aşk ve macerayla örülmüş, bir havaalanında yolu kesişen öykülerden oluşan 10 bölümlük bir sesli kitap serisi.

Edebiyatseverlerin Simsiyah ve Duman Otel romanlarıyla tanıdığı Bülent Çallı’nın yazdığı, Levent Can’ın sesiyle hayat verdiği Havaalanı, 9 hikâyesi ve düğümlerin çözüldüğü epilog bölümüyle çok özel bir proje.

Storytel Türkiye’de yayınlanan ilk Storytel Original olma özelliğini taşıyan Havaalanı, her bölümünden ayrı tat alacağınız çok keyifli bir eser.

2 MUCİZELER ŞARKISI; yazan: Aslı Eti, seslendiren: Luiza Almızrak

Mucizeler Şarkısı, Unutma Beni, Dünya’nın On Dört Günü ve Bilgelik Okulu-Çocuklarla Felsefe Dizisi gibi çok sevilen çocuk kitaplarıyla tanınan yazar Aslı Eti’nin kaleminden çıkan on ayrı bölümüyle, yaşamın her ânının mucizelerle dolu olduğunu anlatıyor.

Mardin’den Hindistan’a, Mısır’dan Meksika’ya uzanan bu macera, içimizdeki sınırsız gücü uyandırmak ve kendimize inandığımızda mucizeler gerçekleştirebileceğimizi anlatmak için, çocuklara ve mucizelere inanan her yaştan dinleyiciye sesleniyor. 

Luiza Almızrak’ın seslendirdiği Mucizeler Şarkısı, eğlenceli, heyecanlı ve içinizi ısıtacak öyküsüyle dünyanın 10 farklı köşesine yolculuk edeceğiniz, benzersiz bir macera vadediyor.

3 KARA YILDIZ; yazan: Jesper Ersgard & Joakim Ersgard, Türkçe’ye çeviren: Güngör Deniz Vural, seslendiren: Tolga Korkut

Storytel Original’ın dünya çapında en sevilen serilerinden, benzersiz bir bilim kurgu macerası Kara Yıldız, şimdi Türkiye’de de sesli kitapseverlerle buluşmaya hazır.

Kara Yıldız, 200 yolcusuyla iz bırakmadan, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan bir uçağı aramak için görevlendirilen Thana Montgomery ve Henry Jäger’in yabancı bir dünyada başlarından geçen gerilim ve heyecan dolu macerayı anlatıyor.

Hem bilim kurgu hem de macera severlerin soluk soluğa dinleyecekleri bu seriyi, usta seslendirmen Tolga Korkut kusursuz şekilde seslendirdi.

4 VİRÜS; yazan: Daniel Aberg, Türkçe’ye çeviren: Aslıhan Kuzucan, seslendiren: Özlem Zeynep Dinsel

Storytel Original’ın en heyecanlı serilerinden, birçok farklı dilde dinleyicilerle buluşan Virüs, distopik bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın gerilim dolu hikâyesini anlatıyor.

Özgürlüğüne düşkün yalnız kurt Amanda, küçük kızı Sigrid için her şeyi yapmaya hazır İris ve bir felaketten diğerine yolculuk ettiğini bilmeyen cesur Suriyeli mülteci, genç Dano, bildiklerinden çok farklı, paramparça olmuş, tehlikeli bir Stockholm’de hayatta kalma mücadelesi vermek zorundalar.

İçine düştükleri bu yeni dünyada tek bir kural var. Ne kadar zor olursa olsun hayatta kalmak…

Özlem Zeynep Dinsel’in seslendirdiği Virüs, birbirinden heyecanlı 10 bölümüyle bir solukta dinleyeceğiniz bir seri.


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR