En Çok Dinlenen 10 Kitap
27 Aralık 2019 Kültür Sanat Kitap

En Çok Dinlenen 10 Kitap


Twitter'da Paylaş
0

Storytel ile birlikte sesli kitaplar çok sayıda insanın hayatının önemli bir parçası haline geldi. Spor yaparken ya da trafikte, evde dinlenirken ya da yemek hazırlarken; profesyonel bir seslendirmenden harika bir kitabı dinlemenin keyfine varanların sayısı her geçen gün artıyor.

Peki acaba Türk sesli kitapseverler en çok hangi kitapları dinlemeyi seviyor? Gelin 2019 yılında Storytel kullanıcıları tarafından en çok dinlenen 10 kitaba birlikte bakalım.

1) Harry Potter Serisi

J.K. Rowling’in yazdığı Harry Potter serisi yayınlandığı ilk günden beri her yaştan, her ülkeden insanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Ülkemizde Tilbe Saran’ın seslendirdiği Harry Potter serisinin dinleyenlere benzersiz bir sesli kitap tecrübesi sunduğu tartışılmaz. Dinleyenlerin de böyle düşündüğü ortada. Zira 2019 yılının en çok dinlenen sesli kitapları da Harry Potter serisi.

2) Sapiens 

Harari’nin bu başyapıtı tüm dünyada çok sevildi ve zamansız bir klasiğe dönüştü. Bu beğeni sesli kitaplarda da Sapiens’in en çok dinlenen ikinci kitap olmasını sağladı. Tilbe Saran’ın sesinden Sapiens kaçırılmaması gereken bir sesli kitap.

3) Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Ülkemizin en önemli aydınlarından İlber Ortaylı’nın tüm kitaplarının çok sevildiği bir gerçek. Ancak İlber Hoca’nın bir nevi yaşam tavsiyelerini barındıran bu kitap, duayen sanatçı Mazlum Kiper’in de seslendirmesiyle mükemmel bir sesli kitap deneyimi sunuyor.

4) Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Kişisel gelişim alanına bambaşka bir bakış açısı sunan Mark Manson’ın bu kitabı, İbrahim Selim’in de keyifli seslendirmesiyle sesli kitapseverlerin 2019 yılında favorilerinden biri olmuş.

storytel

5) Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali edebiyatımızın en önemli isimlerinden biri. Kürk Mantolu Madonna da yazarın belki de en bilinen kitabı. Bir de seslendiren Mert Fırat olunca, bu sesli kitabın çok sevilmesinin sebebi ortada.

6) Serenad

Zülfü Livaneli’nin başucu eserlerinden Serenad, Deniz Yüce Başarır’ın seslendirmesiyle, sadece okumayanlar değil okuyanlar için de yepyeni bir tecrübe vaat ediyor.

7) 21. Yüzyıl için 21 Ders

Harari’nin son kitabı 21. Yüzyıl için 21. Ders, Tolga Korkut’un seslendirmesiyle en popüler sesli kitaplardan biri olmayı hak ediyor.

8) Homo Deus

Harari’nin 2. Kitabı da yine en çok dinlenenler listesinde yer bulmuş. Belli ki Harari ülkemizde de oldukça seviliyor. Yine Tolga Korkut’un seslendirdiği Homo Deus’la, insanlığın geleceğine zihin açıcı bir yolculuğa çıkmak mümkün.

9) Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Bu toprakların yetiştirdiği en özel yazarlardan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın başyapıtı Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü Murat Eken’in sesinden dinlemek, herkesin bir kez yaşaması gereken bir tecrübe desek abartmış olmayız. Kitabın ruhunu benzersiz şekilde yansıtan bu seslendirmeyle kitaptan aldığınız lezzeti katlamak mümkün.

10) İçimizdeki Şeytan

Sabahattin Ali’nin bir diğer çok önemli eseri İçimizdeki Şeytan da, usta sanatçı Beyti Engin’in seslendirmesiyle Storytel’de yılın en çok dinlenen kitaplarından biri olmayı başarmış durumda.


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR