Ursula K. Le Guin'in Yerdeniz Serisi Ekrana Uyarlanıyor

Ursula K. Le Guin'in Yerdeniz Serisi Ekrana Uyarlanıyor


Twitter'da Paylaş
0

Ursula K. Le Guin’in unutulmaz eserlerinden Yerdeniz serisi (Earthsea), son yıllarda dikkat çekici işlere imza atan A24 tarafından televizyon dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını ise Nightcrawler ve We Need to Talk About Kevin gibi filmlerin yapımcısı Jennifer Fox üstlenecek.

Son yıllarda Moonlight, Lady Bird, Good Time, Hereditary, American Honey, The VVitch ve Midsommar gibi dikkat çekici filmlerle adından söz ettiren A24, televizyon dünyasında da The Carmichael Show, Ramy ve Euphoria gibi işlere imza attı. Hollywood’daki yerini her geçen gün biraz daha sağlamlaştıran stüdyo şu ana kadar televizyon dünyasındaki işleriyle filmleri kadar büyük etki yaratamamış olsa da, bu durum çok yakında değişecek gibi görünüyor.

Filmloverss'ın haberine göre, A24’ün finanse edeceği dizi için henüz bir yayıncı kuruluş ile anlaşılmamış olsa da projenin çok yakında televizyon kanallarına ve dijital platformlara sunulacağı belirtiliyor.

Fantastik edebiyatın en önemli eserleri arasında yer alan Yerdeniz kitapları; uçsuz bucaksız gibi görünen bir okyanusun çevrelediği yüzlerce takımadanın bulunduğu bir evrende geçiyor. Serinin 1968 yılında yayınlanan ilk romanı Yerdeniz Büyücüsü, güç peşinde koşarken diyarı tehlikeye atan genç bir büyücünün hikâyesini anlatıyor.

(Filmloverss)


Twitter'da Paylaş
0

YORUMLAR


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR